NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Под прожектора Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен
4081
Под прожектора

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита на 12 септември в Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, съобщиха от културния институт. Неин автор е украинката Юлия Красовска, магистър по архитектура, а от 2016 г. е член на Дружеството на бургаските художници. Проектът е посветен на украинския скулптор Михайло Парашчук, създател на фасади на сгради в столицата и други градове в страната

| 02 Септември 2024, 14:48 ч.
Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен
Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен
Снимка © DFA

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита на 12 септември в Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, съобщиха от културния институт. Неин автор е украинката Юлия Красовска, магистър по архитектура, а от 2016 г. е член на Дружеството на бургаските художници.

Актьорът и носител на "Оскар" Брендън Фрейзър ("Китът") ще играе върховния главнокомандващ на съюзническите сили Дуайт Д. Айзенхауер във филм, чието действие се развива в дните преди десанта в Нормандия по време на Втората световна война, съобщи Дедлайн. 

Актьорският състав на филма "Натиск" (Pressure) включва и носителя на БАФТА Андрю Скот. Драмата проследява напрегнатите дни, предшестващи военната операция.

Скот ще се превъплъти в образа на главния британски метеоролог Джеймс Стаг, чиято задача е да информира Айзенхауер за метеорологичните условия, които ще решат или провалят десанта в Нормандия. Сложният процес на вземане на решения е от решаващо значение за съдбата на войната и хода на историята. 

Армейски генерал Айзенхауер, по прякор Айк, е възхваляван за лидерството си по време на войната. По-късно той става 34-тият президент на САЩ (1953-1961)

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

Срещу бившия китарист на американската алтернативна рок група „Ред Хот Чили Пепърс“ Джош Клингхофър е заведено дело за причиняване на смърт по непредпазливост и небрежност, предаде Асошиейтед прес. Според обвинението той е  блъснал и убил пешеходец по-рано тази година. 

Искът е подаден от Ашли Санчес, дъщерята на жертвата. Нейният баща, 47-годишния Израел Санчес умира, след като е блъснат, докато върви на пешеходна пътека в град Алхамбра, източно от Лос Анджелис.

Инцидентът е станал следобед на 18 март, когато, според думите на ищците, Клингхофър е управлявал черен джип без регистрационен номер. Той е завил наляво на кръстовище с маркирана пешеходна пътека. Видеозапис, представен от обвинителите, показва как черен автомобил удря Израел Санчес, докато завива. Санчес е получил травма на главата, като няколко часа по-късно е починал от нараняванията си в болница

Градската художествена галерия във Варна представя проекта „Ефектът Люксембург“ на базираните в Истанбул художници Джошкун Сами и Шевкет Сюнмез.

Експозицията включва живопис, паравани и асамблаж от различни периоди на творчеството им.

Авторите имат творческо сътрудничество, започнало по време на студентските им години в Художествената академия “Мимар Синан” в Истанбул. Свърза ги и България, където са родени през 70-те години на ХХ век - Сами през 1973 г. в Силистра, а Сюнмез - през 1978 г. в Пловдив. Двамата работят както в Турция, така и у нас, и имат самостоятелни и колективни изяви в Турция, България, Австрия, както и творческо присъствие във Франция.

Изложбата показва техните различни артистични практики в диалог. И двамата творци са заинтригувани от темата за трансформацията на личните и колективни преживявания. Картините, параваните и асамблажите на Сюнмез -

Задълбах се в темата за старите майстори, защото ако днес нямаме техните образци, ние не можем да говорим и за големите майстори на съвремието. Това каза Вежди Рашидов по време на откриването на изложбата „Западноевропейско изкуство XVII – XIX век“ в галерия Vejdi тази вечер.

Експозицията включва 16 живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. По думите му произведенията са събирани от пътуванията му до Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

Рашидов допълни, че в този процес на приемственост ние в XXI век сме само едно стъпало от нещо, което е започнало да се изгражда.

Скулпторът разказа, че е бил много млад, току-що завършил Художествената академия, когато случайно на "Марше опюс" в Париж се е запалила страстта му към колекционерството. 

"Видях две хубави картини, които много харесах и в един момент пожелах да ги притежавам. Купих

Проектът е посветен на украинския скулптор Михайло Парашчук, създател на фасади на сгради в столицата и други градове в страната. Той пристига в България през 1921 г. и остава тук до края на живота си през 1963 г.

В изложбата за първи път ще бъдат представени пред публиката 26 творения на майстора, съхранявани в Художествената галерия „Димитър Добрович“ – Сливен  от 1977 г. Регионалният исторически музей – Русе ще представи стилизирана каменната глава на орел.

В експозицията ще бъдат подредени маслени платна на култови сгради намиращи се в София - външната декоративна украса на СУ „Св. Климент Охридски“, Народния театър „Иван Вазов“, Канцеларията на Народното събрание и Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий”, дело на Михайло Парашчук.

Художничката Юлия Красовска пресъздава в акварелни картини архитектурни детайли от работата на твореца по сгради, намиращи се в Бургас, Перник, Русе и Кърджали.                  

Ще бъде прожектиран филмът „Разрешение за временно пребиваване в България“, заснет от киностудио „Българска армия“ през 80-те години, който е посветен на живота и творчеството на художника.

Работата на Гру като антизлодейски агент в "Аз, проклетникът 4" продължава да се харесва на публиката, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Борбата на Гру и миньоните за спасяването на Гру Джуниър е проследена от вече 75 118 зрители и отчита 932 369 лева за двете седмици в кината.

На втора позиция е анимацията "Отвътре навън 2", която е от месец по екраните у нас. Прибавянето на Тревожност към бушуващите сили в главата на Райли е видяно вече от 146 253 зрители и има 1 803 691 лева приходи от билетите им.

Трети по ред сред най-гледаните филми е премиерният "Туистърс", продължение на филма от 1996 година. Преследването на торнадо и изследването му са гледали вече 3 626 зрители, а приходите са 53 428 лева.

На четвърто място сред най-гледаните филми е френският "Граф Монте Кристо". Новата версия на познатият роман на Дюма, разширена с допълнителни помощниц

Удо Диркшнайдер ще има концерт в София на 12 април 2025 г. в зала „Христо Ботев“, съобщават организаторите от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ).

Събитието е част от турне, което ще започне догодина.

„Нямам търпение да се върна към най-големия успех на моята банда Accept. Да излезем на сцената с Петер Балтес и да ударим целия албум Balls To The Wall пред всички вас ще е една от върховите точки в кариерата ми“, казва Удо Диркшнайдер.

„Не са много албумите в метъл историята, които да имат толкова дълъг живот и да заслужават напълно едно такова гръмотевично честване цели четири десетилетия по-късно“, коментират от СМЕ.

„Опит за участие“ е заглавието на инсталация на Хувенал Равело, с която Венецуела се представя на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция. Проектът е съставен от 100 алуминиеви тръби с дължина 2 метра, ширина 4 метра и дълбочина 1 метър, боядисани хроматично.

Според куратора на проекта Едгар Ернесто Гонзалес от тази обиколка всеки посетител ще изпита радостта от себеизразяването и ще бъде увлечен от емоциите и усещанията, които творбата събужда.

СТИЛЪТ НА ХУВАНЕЛ РАВЕЛО

„Изобилието и прецизността на работата на Хувенал Равело се характеризират с две концептуални основи, върху които той работи неуморно през последните десетилетия. От една страна, фрагментацията на светлината и цвета, от друга - активното участие на зрителя. Неговите най-научни изследвания са подхранвани от кинетичното изкуство, като за отправна точка са отк

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

Френско-швейцарският художник Сайпе (Saype) нарисува гигантска картина до пирамидите в Гиза. Изображението на хванати една за друга ръце като символ на приятелството между Швейцария и Египет беше част от отбелязването на 90-ата годишнина от подписването на Договор за приятелство между двете държави. 

“Въздействай на хората, без да въздействаш на природата,” казва Сайпе. За създаването на удивителните си ефимерни картини  върху трева, пясък, пръст и сняг артистът използва биоразградими безвредни материали като въглен, креда, вода и млечни протеини.  

Изобразяването на хванати една за друга ръце е част от мащабния проект “Отвъд стените”. Под мотото “Нека заедно създадем най-голямата човешка верига в света” художникът е оставил посланието за приятелство и солидарност в разрушения от земетресение турски град Хатай, в планините на Андора, в Женева, Берлин, в

Проектът се реализира от Посолството на Украйна в Република България и фондацията „Архитектура и изкуство“, Бургас.

Изложбата ще може да се разгледа в обекта "Узунова къща", част от Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, до 12 октомври 2024 г.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Най-новата екранизация на майстора на ужасите Стивън Кинг - "Животът на Чък" с Том Хидълстън в главната роля, спечели най-престижната награда на Международния филмов фестивал в Тор ...
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и свирене във Велико Търново. Проектът на Сдружение “Клубът“ е финансиран по програма &bdquo ...
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината.& ...
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев (1924-2007) бе открита тази вечер в художествена галерия „Дечко Узунов“, филиал на Софийската градск ...
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
Единадесетото издание на Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“ ще се състои в областния град на 28 и 29 септември, съобщиха от Народно чи ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Под прожектора
4081
Под прожектора

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита на 12 септември в Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, съобщиха от културния институт.Неин автор е украинката Юлия Красовска, магистър по архитектура, а от 2016 г. е член на Дружеството на бургаските художници.

| 02 Септември 2024, 14:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен
Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита в Сливен
Снимка © DFA

Изложба „Щрихи от творчеството на Михайло Парашчук в България” ще бъде открита на 12 септември в Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, съобщиха от културния институт. Неин автор е украинката Юлия Красовска, магистър по архитектура, а от 2016 г. е член на Дружеството на бургаските художници.

Проектът е посветен на украинския скулптор Михайло Парашчук, създател на фасади на сгради в столицата и други градове в страната. Той пристига в България през 1921 г. и остава тук до края на живота си през 1963 г.

Актьорът и носител на "Оскар" Брендън Фрейзър ("Китът") ще играе върховния главнокомандващ на съюзническите сили Дуайт Д. Айзенхауер във филм, чието действие се развива в дните преди десанта в Нормандия по време на Втората световна война, съобщи Дедлайн. 

Актьорският състав на филма "Натиск" (Pressure) включва и носителя на БАФТА Андрю Скот. Драмата проследява напрегнатите дни, предшестващи военната операция.

Скот ще се превъплъти в образа на главния британски метеоролог Джеймс Стаг, чиято задача е да информира Айзенхауер за метеорологичните условия, които ще решат или провалят десанта в Нормандия. Сложният процес на вземане на решения е от решаващо значение за съдбата на войната и хода на историята. 

Армейски генерал Айзенхауер, по прякор Айк, е възхваляван за лидерството си по време на войната. По-късно той става 34-тият президент на САЩ (1953-1961)

Съдия в щата Ню Мексико сне днес обвиненията в непредумишлено убийство срещу актьора Алек Болдуин, след като адвокатите му се позоваха на процесуална грешка, тъй като полицията и прокуратурата не са им предоставили достъп до доказателства по делото, предаде Ройтерс.

Съдия Мери Марлоу Съмър прекрати процеса заради укриване на доказателства, като осъди поведението на прокуратурата като "граничещо с недобросъвестност", посочва Франс прес.

"Подобно поведение е изключително вредно за обвиняемия", каза съдията пред 66-годишния актьор, който веднага се разплака и прегърна съпругата си Хилария.

Алек Болдуин беше заплашен от до 18 месеца затвор заради трагедията, която се случи през октомври 2021 г. в щата Ню Мексико.

На снимачната площадка на филма "Ръжда" звездата размахваше пистолет, който трябваше да съдържа само халосни патрони, но изстреля боен куршум. Изс

Срещу бившия китарист на американската алтернативна рок група „Ред Хот Чили Пепърс“ Джош Клингхофър е заведено дело за причиняване на смърт по непредпазливост и небрежност, предаде Асошиейтед прес. Според обвинението той е  блъснал и убил пешеходец по-рано тази година. 

Искът е подаден от Ашли Санчес, дъщерята на жертвата. Нейният баща, 47-годишния Израел Санчес умира, след като е блъснат, докато върви на пешеходна пътека в град Алхамбра, източно от Лос Анджелис.

Инцидентът е станал следобед на 18 март, когато, според думите на ищците, Клингхофър е управлявал черен джип без регистрационен номер. Той е завил наляво на кръстовище с маркирана пешеходна пътека. Видеозапис, представен от обвинителите, показва как черен автомобил удря Израел Санчес, докато завива. Санчес е получил травма на главата, като няколко часа по-късно е починал от нараняванията си в болница

Градската художествена галерия във Варна представя проекта „Ефектът Люксембург“ на базираните в Истанбул художници Джошкун Сами и Шевкет Сюнмез.

Експозицията включва живопис, паравани и асамблаж от различни периоди на творчеството им.

Авторите имат творческо сътрудничество, започнало по време на студентските им години в Художествената академия “Мимар Синан” в Истанбул. Свърза ги и България, където са родени през 70-те години на ХХ век - Сами през 1973 г. в Силистра, а Сюнмез - през 1978 г. в Пловдив. Двамата работят както в Турция, така и у нас, и имат самостоятелни и колективни изяви в Турция, България, Австрия, както и творческо присъствие във Франция.

Изложбата показва техните различни артистични практики в диалог. И двамата творци са заинтригувани от темата за трансформацията на личните и колективни преживявания. Картините, параваните и асамблажите на Сюнмез -

Задълбах се в темата за старите майстори, защото ако днес нямаме техните образци, ние не можем да говорим и за големите майстори на съвремието. Това каза Вежди Рашидов по време на откриването на изложбата „Западноевропейско изкуство XVII – XIX век“ в галерия Vejdi тази вечер.

Експозицията включва 16 живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. По думите му произведенията са събирани от пътуванията му до Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

Рашидов допълни, че в този процес на приемственост ние в XXI век сме само едно стъпало от нещо, което е започнало да се изгражда.

Скулпторът разказа, че е бил много млад, току-що завършил Художествената академия, когато случайно на "Марше опюс" в Париж се е запалила страстта му към колекционерството. 

"Видях две хубави картини, които много харесах и в един момент пожелах да ги притежавам. Купих

В изложбата за първи път ще бъдат представени пред публиката 26 творения на майстора, съхранявани в Художествената галерия „Димитър Добрович“ – Сливен  от 1977 г. Регионалният исторически музей – Русе ще представи стилизирана каменната глава на орел.

В експозицията ще бъдат подредени маслени платна на култови сгради намиращи се в София - външната декоративна украса на СУ „Св. Климент Охридски“, Народния театър „Иван Вазов“, Канцеларията на Народното събрание и Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий”, дело на Михайло Парашчук.

Работата на Гру като антизлодейски агент в "Аз, проклетникът 4" продължава да се харесва на публиката, сочат обобщените данни от киносалоните у нас. Борбата на Гру и миньоните за спасяването на Гру Джуниър е проследена от вече 75 118 зрители и отчита 932 369 лева за двете седмици в кината.

На втора позиция е анимацията "Отвътре навън 2", която е от месец по екраните у нас. Прибавянето на Тревожност към бушуващите сили в главата на Райли е видяно вече от 146 253 зрители и има 1 803 691 лева приходи от билетите им.

Трети по ред сред най-гледаните филми е премиерният "Туистърс", продължение на филма от 1996 година. Преследването на торнадо и изследването му са гледали вече 3 626 зрители, а приходите са 53 428 лева.

На четвърто място сред най-гледаните филми е френският "Граф Монте Кристо". Новата версия на познатият роман на Дюма, разширена с допълнителни помощниц

Удо Диркшнайдер ще има концерт в София на 12 април 2025 г. в зала „Христо Ботев“, съобщават организаторите от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ).

Събитието е част от турне, което ще започне догодина.

„Нямам търпение да се върна към най-големия успех на моята банда Accept. Да излезем на сцената с Петер Балтес и да ударим целия албум Balls To The Wall пред всички вас ще е една от върховите точки в кариерата ми“, казва Удо Диркшнайдер.

„Не са много албумите в метъл историята, които да имат толкова дълъг живот и да заслужават напълно едно такова гръмотевично честване цели четири десетилетия по-късно“, коментират от СМЕ.

„Опит за участие“ е заглавието на инсталация на Хувенал Равело, с която Венецуела се представя на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция. Проектът е съставен от 100 алуминиеви тръби с дължина 2 метра, ширина 4 метра и дълбочина 1 метър, боядисани хроматично.

Според куратора на проекта Едгар Ернесто Гонзалес от тази обиколка всеки посетител ще изпита радостта от себеизразяването и ще бъде увлечен от емоциите и усещанията, които творбата събужда.

СТИЛЪТ НА ХУВАНЕЛ РАВЕЛО

„Изобилието и прецизността на работата на Хувенал Равело се характеризират с две концептуални основи, върху които той работи неуморно през последните десетилетия. От една страна, фрагментацията на светлината и цвета, от друга - активното участие на зрителя. Неговите най-научни изследвания са подхранвани от кинетичното изкуство, като за отправна точка са отк

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

Френско-швейцарският художник Сайпе (Saype) нарисува гигантска картина до пирамидите в Гиза. Изображението на хванати една за друга ръце като символ на приятелството между Швейцария и Египет беше част от отбелязването на 90-ата годишнина от подписването на Договор за приятелство между двете държави. 

“Въздействай на хората, без да въздействаш на природата,” казва Сайпе. За създаването на удивителните си ефимерни картини  върху трева, пясък, пръст и сняг артистът използва биоразградими безвредни материали като въглен, креда, вода и млечни протеини.  

Изобразяването на хванати една за друга ръце е част от мащабния проект “Отвъд стените”. Под мотото “Нека заедно създадем най-голямата човешка верига в света” художникът е оставил посланието за приятелство и солидарност в разрушения от земетресение турски град Хатай, в планините на Андора, в Женева, Берлин, в

Художничката Юлия Красовска пресъздава в акварелни картини архитектурни детайли от работата на твореца по сгради, намиращи се в Бургас, Перник, Русе и Кърджали.                  

Ще бъде прожектиран филмът „Разрешение за временно пребиваване в България“, заснет от киностудио „Българска армия“ през 80-те години, който е посветен на живота и творчеството на художника.

Проектът се реализира от Посолството на Украйна в Република България и фондацията „Архитектура и изкуство“, Бургас.

Изложбата ще може да се разгледа в обекта "Узунова къща", част от Художествената галерия „Димитър Добрович“ в Сливен, до 12 октомври 2024 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Животът на Чък спечели наградата на публиката на Кинофестивала в Торонто
Близо 50 души участваха в тридневни майсторски класове по рисуване, писане и музика
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
Изложбата „Хоризонти“ с творби на художника Георги Баев бе открита в галерия „Дечко Узунов“
Започва приема на документи за участие в Международния фестивал на популярната песен „Есенни шуменски вечери“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.